Skip to main content

Na kávě s elektrotechnikem

Pracujete u nás pátým rokem. Pociťujete nějaké změny?

No jistě. Když jsem nastoupil do Šťáhlav před lety, rozhodně to tady nebyl takový hi-tech prostor, jako nyní. Dříve šlo prakticky o stále stejné typy zařízení. Dnes, když se podíváte třeba do haly, kde se zpracovávají vrácené zásilky, je to technický koncert.

 

Jste elektrotechnik a máte na starosti veškerá elektrozařízení. Vnímáte ve své práci nějaký posun?

Je to nyní úplně jiná práce. Díky modernizaci zařízení, jsme se i my elektrikáři museli spoustu nového naučit. Je to paráda. Technika šla neuvěřitelně kupředu. Člověk si ani nedokázal představit, co všechno je možné. Jsem rád, že jsem mohl být u těchto změn. Posunulo mě to o pár levelů výš.

 

Co všechno je náplní vaší práce?

Jsem tu od toho, abych pravidelně kontroloval a udržoval svěřené elektrozařízení v té nejlepší kondici.  Jde o bezpečnostní okruhy, signalizace a různé typy moderních rozvaděčů.

 

Jste pracovní samotář, nebo je to kolektivní práce?

Samotář určitě nejsem. Jsem rád s lidmi. Mou životní energií, je vlastně energie. Tu získávám i od svých kolegů, na které se můžu opravdu spolehnout. Samozřejmě, že nejsem vševědoucí a často musím nějaké zásahy konzultovat právě s nimi.  Během dne občas komunikuji s externími firmami a specifikujeme si požadavky na tipování náhradních dílů, které jsou potřeba. Těší mě, když linky jedou a výroba plynule běží.  

 

Doporučil byste práci v KS-Europe nějakému známému?

Samozřejmě. Když se někde cítím dobře, proč bych to nesdílel třeba se svým známým. Technickou kvalifikaci má spoustu mých spolužáků. Moji blízcí kolegové jsou také mechanici, kteří mají na starost plno sofistikovaných věcí. Kdo se chce posouvat ve své profesi výš, má tady příležitost.

 

V KS-Europe funguje aplikace JOBka pro zjednodušení komunikace mezi personálním oddělením a zaměstnanci. Používáte jí?

Ano. Jsem typ člověka, který má rád moderní technologie. A navíc, nemám moc času běhat s každou maličkostí na personální. Takhle vezmu mobil, párkrát ťuknu a mám informace, které potřebuji.

 

Máte svůj nějaký oblíbený benefit?

Všechny ty, co mě přináší peníze. (smích) Ale vážně. Jsem z Plzně a firemní doprava je pro mě hodně výhodná. Mohl bych sem jezdit autem, ale po tom, co zdražil o tolik benzín, užiju si raději komfortu. Nemusím řídit, šetřím peníze a jsem tu vždycky včas.