Skip to main content

Setkali jste se už s online žákovskou knížkou vašich dětí, e-receptem od lékaře nebo online bankovnictvím? Tohle jsou už běžné technologické pokroky, které jsou součástí dnešní doby. Jsou to právě i rostoucí požadavky našich zákazníků, složitější práce a vysoká rychlost změn, které mění i naše činnosti. Budoucnost závisí na tom, jak se naučíme zvládat digitalizaci a z ní vyplývající změny. V minulosti, kdy byly pevné linky a na internet jsme se připojovali v 18:00, protože to bylo levnější, nás asi nenapadlo, jak technologický pokrok půjde dál. Naše děti umějí ovládat chytré telefony lépe než my, klasické fotoaparáty už se téměř nepoužívají. Těžko vysvětlujeme dětem, že za nás nebylo „YouTubko“ a písničky jsme si přehrávali na kazetách. Ale věda a technika jdou dál a pokud chceme „normálně“ žít a pracovat, musíme se stále vzdělávat. A proto jsme ve spolupráci s Hermes Fulfillment úspěšně odstartovali v obou našich provozech dlouhodobý online projekt TechUcation.

Šťáhlavy byly zvoleny jako průkopník a TechUcation zde odstartoval v polovině října. V původním plánu byl start TechUcation v Křimicích o týden později, ale protože to situace ve výrobě neumožňovala, byl start posunut na 1. listopadu. Nyní probíhají školení v plném rozsahu a pěvně věříme, že projekt dokončíme v požadovaných termínech. THP pracovníci v březnu 2023, výrobní pracovníci na jaře 2024. Po absolvování kurzu obdrží zaměstnanci od svých nadřízených certifikát.

Věřím, že účast na projektu TechUcation berete jako přidanou hodnotu, je pro Vás zajímavým zpestřením a pomůže Vám se ještě lépe orientovat v moderní digitální době. Děkuji za spolupráci vedoucím pracovníkům, learning asistentům i IT oddělení, protože díky nim vše probíhá tak dobře.