Skip to main content

Pomoc uprchlíkům aneb spolupráce s Diecézní charitou Plzeň

Osudy lidí, kteří díky válce na Ukrajině byli nuceni svou zemi opustit, nám nejsou lhostejné. Snažíme se od samého začátku pomáhat, jak můžeme.

Podporu jsme nabídli také humanitárním organizacím. Jednou z nich je Diecézní charita v Plzni, které jsme poskytli naší pomoc v mnoha směrech. Od drobných dárků, např. mobilní telefon,  plyšáky apod. až po zapůjčení několika našich pracovnic. Diecézní charita Plzeň eviduje už na 5200 ukrajinských rodin, jimž poskytla potravinovou a materiální pomoc ze svého humanitárního skladu v Cukrovarské ulici v Plzni. Vydaná humanitární pomoc dosahuje hmotnosti 25 tun. Není do ní však počítáno velké množství oblečení, ale i dek, hrnců nebo dětských kočárků, které zde charita vydává. Pro pomoc sem chodí nejčastěji ukrajinské matky s dětmi. Zajištění takového objemu pomoci bychom ale nezvládli bez úžasné pomoci dobrovolníků, kterých bylo třeba denně až 20 včetně tlumočníků.

Protože ani organizace takového počtu dobrovolníků na každý den není jednoduchá, chtěli bychom nesmírně poděkovat firmě KS-Europe, která uvolnila pracovnice. Bez této pomoci bychom si to nedokázali představit.Dříve denně, nyní každé pondělí a čtvrtek vydáváme potraviny a hygienické potřeby zhruba 300 ukrajinským rodinám s dětmi.

Co všechno okolo pomoci děláme a s čím nám pracovnice KS-Europe pomáhají? Třídí a uskladňují dary potravin a hygieny, připravují tašky pro výdej, vydávají pomoc a evidují ji, pomáhají v šatníku, který je otevřený pro výběr oděvů nebo domácích potřeb a v neposlední řadě tlumočí.

Rádi bychom touto cestou poděkovali za pomoc v podob stabilního týmu kolegyň, které nám až doposud pomáhají zvládat naší službu příchozím.

Mgr. Tereza Landová
Koordinátorka sociálních služeb Diecézní charita Plzeň